Rekord światowy ACCESS 650i EPS

Pojazdy ATV Access Motor są popularne dzięki swojej łatwej obsłudze, solidnemu wykonaniu i korzystnemu stosunkowi ceny do jakości. Teraz potwierdziły swoją niezawodność nowym rekordem świata.

Access Max 650i EPS to najnowszy model marki, który wszedł na scenę w całkowicie oryginalny sposób - ustanawiając rekord świata na długich dystansach. To ATV wybrany przez globtrotera Gerry'ego Mayra na wyprawę Transasia 2016, w której pokonał ponad 14 000 kilometrów z Bombaju przez Indie, Himalaje, Pakistan i Iran do Turcji i Europy w zaledwie 6 tygodni, pokonując 500 do 800 kilometrów dziennie. . „To jeden z najlepszych quadów, na jakich jeździłem” - mówi Gerry Mayr. „Świetnie spisał się nawet w ekstremalnych warunkach, na drogach i bezdrożach, w 40-stopniowym upale i podczas himalajskich mrozów, a cały czas ciągnął ciężką 800-kilogramową przyczepę z częściami i zaopatrzeniem”.“.

Wszędzie, gdzie pojawił się Mayr, przyciągał wiele uwagi. Najczęściej spotykał się ze współczuciem i pomocą, ale na przykład irańska policja chciała skonfiskować aparat, którym dokumentował swoją podróż. W Iranie jakiekolwiek filmowanie jest surowo zabronione. W Pakistanie ponownie uciekł eskorcie policji, która miała mu towarzyszyć, ale raczej strzegła go politycznie i uniemożliwiała mu kontakt z miejscową ludnością. Policja czekała na Mayrę przy szlabanie, ale bijąc rekord świata, nie możesz czekać, więc Mayr po prostu ominął barierę. Gdzie indziej miał do czterech godzin inspekcji na granicy. Jednak po 6 tygodniach za kierownicą Access Max 650i Mayr dotarł do Konstancji w Niemczech, ustanawiając nowy rekord świata na długich dystansach dla terenowych ATV.

W przeciwieństwie do wersji standardowej, ATV Mayra został wyposażony jedynie w dużą osłonę drogową, gniazdo 12V oraz ze względu na ciepło i ciężką przyczepę z podwójnym hamulcem postojowym, powiększoną chłodnicą i dodatkowym chłodzeniem oleju. Access Max 650i EPS bazuje na modelach Forest, jednym z najpopularniejszych quadów roboczych na rynku. Dzięki temu ma doskonałe właściwości terenowe, bogactwo podstawowego wyposażenia i szeroki wachlarz zastosowań, takich jak seria Forest, ale oprócz nowego liftingu z nowoczesnym oświetleniem LED może się pochwalić na przykład elektrycznym wspomaganiem kierownicy, które  Nie tylko pomaga podczas jazdy, ale działa również jako amortyzator uderzeń w kierownicę podczas wpadania przednimi kołami w dziury, uderzenia o pnie lub kamienie ukryte w trawie. Model Access Max 650i EPS w limitowanej edycji Transasia właśnie wkracza na rynek czeski.